Hravé Vánoce na rychtě 2018

Letos již počtvrté proběhla na kosovské rychtě adventní výstava, tentokrát s názvem Hravé Vánoce. A jak název napovídá, tentokrát kromě tradičních vánočních ozdob a dekorací na výstavě dominovaly hračky pro chlapce i holčičky, pro malé i velké, hračky z různých materiálů, hračky dnešních dětí, ale i ty, se kterými si hrávaly naše babičky.

I letos výstavu zpestřila soutěž. Předcházející ročníky předčila jednak v počtu soutěžících, ale i v počtu soutěžních příspěvků. O nejoriginálnějšího sněhuláka soutěžilo 19 soutěžících, ale sněhuláků a sněhuláčků jsme napočítali více než 130. Byli různých velikostí, z různých materiálů, jeden byl dokonce i ze sněhu! Nejvíce se návštěvníkům líbil papírový sněhulák, kterého vytvořily děti ze školní družiny při ZŠ Zábřeh na Školské ulici pod vedením paní vychovatelky Magdy Schwarzové. Stejný počet hlasů získal sněhulák, kterého z perníku upekla paní Jarošová ze Zvole. Paní Lenka Steidlová byla autorkou 3D sněhuláka, který získal 3. místo. Největší počet sněhuláků dodaly děti ze ŠD ze ZŠ „Boženka“.

Kromě sněhuláků zaujal návštěvníky i Kosovský betlém, který vytvořily se svými učitelkami děti z MŠ v Kosově.

A v neposlední řadě adventní výstavu zpestřilo i vystoupení dětského divadelního souboru KIX ze Zábřehu pod vedením paní Magdy Schwarzové. Příběh Ch. Dickense Vánoční sen s prvky stínohry zaujal všechny přítomné diváky, kteří dětské herce odměnili dlouhotrvajícím potleskem.

Napsali o nás: sumpersky.denik.cz – Výstava vrátila do dětství a naladila na Vánoce

 

Seznam sponzorů a partnerů výstavy

 

Tagged with: