Bílé Vánoce 2016

Výstavu Bílé Vánoce mohli zájemci navštívit 26. a 27. listopadu 2016. Kromě tradičních vánočních dekorací z perníku, pedigu, adventních věnců a svícnů, interiér velké světnice kosovské rychty zdobily vánoční stromečky – jeden z nich byl dílem dětí a paní učitelek MŠ v Kosově. Výstava byla také tak trochu retro. Mezi dekoracemi byly k vidění i elektrospotřebiče, hračky, ruční myčka a jiné věci potřebné v domácnosti v 60. – 80. letech minulého století. Návštěvníci mohli obdivovat i jemnou krásu paličkované krajky a háčkovaných deček.

dsc01523-minNenudily se ani děti.  Některé pomáhaly zdobit papírový vánoční stromeček, jiné si vyráběly svíčku z včelího vosku, na starém psacím stroji psaly dopis Ježíškovi, nebo řešily technické záhady starých žehliček.

Příjemným zpestřením byla i soutěž o nejlepší sněhové pečivo a s ní spojená ochutnávka soutěžních vzorků (1. místo – Hana Pěničková z Kosova, 2. místo – Lenka Hamplová z Bludova, 3. místo – Jitka Fochrová z Hoštejna). Součástí vyhlašování výsledků soutěže bylo i muzicírování dětí. Pár koled i jiných pěkných skladbiček zahráli David a Kuba Smékalovi a Růženka Hamplová.

Mezi asi 240 návštěvníky byli hosté nejen z Kosova, Zábřeha a blízkých vesnic, ale i z Olomouce, Kroměříže, Třebětic, Troubelic, Bohuňovic, České Třebové i z Rudníku v Podkrkonoší.  Všem, kteří nás navštívili, děkujeme za návštěvu a přejeme příjemné Vánoce a šťastný nový rok 2017.

« z 2 »
Tagged with: